logo

Napsali o nás:

Radek - NAPALMED : MAGLAIS > marast > pojízdný prasečinec > nukleární hnojník!!!!! Kvalita zvuku bere dech > podzemní drzost ubíjí pochybovače. Nesouhlasím se zařazením do škatulky "postpubertal chaotic galymatiash". Toto je naprosto dospělý přesto zkurvený, ač ošklivý milován (bude!), vyvádějící ale neexhibující, hyperbrutalmegatotalgiga posral grrrind gorrre corrre. Naposledy mi takto vyrazil dech slovenský ČAD, nebo zkušebnová nahrávka pražských AHUMADO GRANUJO, se kterými nakonec NAPALMED vydal split 7"EP, které je nyní po 600 kusech rozmetáno po světě. Nic neslibuji, ale jen naznačuji, že kdyby snad náhodou přece... je MAGLAIS první ve frontě. Hned za nimi jsou ENTER CONFUSION, kteří si s naprostou suverénností zaslouží komplet CD.

Šakal - NOISE MASTER 'zine #9 : MAGLAIS - Shishlumashthuk: Tak jak Alfík slíbil, tak splnil a poslal nove CD MAGLAIS. CD má barevný obal, jináč se jedná o CD-R a je na něm zaznamenáno 32 skladeb, téměř ve 45 minutách. Ten kdo si vzpomíná na staré počiny od těchto dvou chlapíků, tak pozor. Nový materiál je zvukově na výborné úrovni a muzikantsky je úplně někde jinde. Jediné co si MAGLAIS zachoval je jejich vtipkování, takže pravděpodobně se nový materiál natáčel ve studiu atd, ale kdo ví? Nový matroš je dost různorodý a nepostrádá šťávu ( asi malinovou), haha. Mezi songy se objevují intra z filmů, seriálů atd. Skladby jsou jak jsem se již zmínil pestré a to od Death metalu přes grind až po pro mne nespecifikovatelné muzikantské umění. Nejvíce se MAGLAIS pohybuje asi v grind / death vodách, které jsou doplněny o skvělé vyhrávky a ty většinu songů převádí do houpavých pasáží jako je známe od INGROWING, pak zase do pop proudu ( trochu silné slovo ), možná i ten vzdálený thrash / death se tu dá zaslechnout, ale každopádně musím říct, že se mi tento počin začal líbit až asi na po páté poslechnutí. A to jen díky těm různým vyhrávkám. Nyní jsem si album oblíbil a ještě bych podotknul, že některé pasáže jsou snad vykradené od nějakých velikánů...??? Jediné co mi ne ve všech skladbách sedí, je zpěv, který se tak trochu podobá Big Bossovi, ale jen tím, že je hodně hustě tlumený a spíše na půl mluvený. Texty tu nejsou, ale podle názvů skladeb se dá usoudit, že se jedná o srandovní témata anebo jsou to vážné věci srandovně pojaté.

ŠotouŠ - SPAWN REBIRTH 'zine #7 :špička CS grind/dethové scény pochází ( a to si propříště zapamatujte ) z Přibyslavi. Právě se mi totiž dostalo do spárů CD kapely Maglais. Říkám si: "Ty vole, co to bude za píčovinu?!" Divný obal se strašidelným logem a kvartetem černochů v tunelu dává tušit, že mi někdo pořádně natrhne můj řitní věneček! Nic jsem od toho nečekal, ale to, co z toho vylezlo už vůbec ne! Odkojen komby typu !TOOH! a Aggressive Tyrants, čekal jsem, že duo Maestro Vincent Abastafidli (kytarové a basové řádění ) a Jeho svátost Alfius Diabolicus (bubnové běsnění, mnoho povyku pro nic) budou podobného ražení. Koneckonců v bookletu uvedli, že CD bylo nahráno "takhle jednou po obědě za účelem opětné psychické likvidace sousedky hlukem"! Hehe milánkové, nic takového!!! Sice zahuhlaný, ale na tuhle muziku poměrně povedený zvuk na mne vybalil první z celkem osmi inter, které se mezi celkem dvaatřiceti tracky (!!!) nacházejí. A pak hned první "šleha"! Ale žádné dvouvteřinové nakládačky, ne ne milé děti. Duo výše zmíněných "indyvydujý" se asi rozhodlo, že mě zničí. Posadili mne na prdel! Totálně pohodová, s přehledem zahraná veselá grind / death kutálka s neuvěřitelným nadhledem!!! Škopkař Alfius (dále familierně Alfík - pozn.) je skutečně rychlý a přesný. Navíc umí zahrát i pestře. Navíc k tomu dodává Vincent (dále familiérně Vincek - pozn.) nápaditost a veselou rozvernost (ne, já fakt nejsem gay, haha! -pozn.) strunné sekce v míře větší, než když se Deli vrátila. To se musí slyšet!!! Rychlost, brutalita a všechny ty deathgrindové atributy se tu mísí s naprosto kanálním a všeničícím humorem. No uznejte sami - pohodové "šlágry" typu Kakaový démon Emil, Decay of the saky paky, 666 zubních kartáčků, Z harmonie zle mi je, Měl jsem rád přírodovědu, Řehořova řitní řehole, titulní Shishlu...etc. a cajdák Balada o tom jak není vhodné stavět domky nevědomky pod záhonky - to je výběr z plejády zaručených hitů. Aby toho v té třičtvrtě hodině nebylo málo, tvrdí zmínění "bossové", že tracky 10 a 31 jsou archívní z roku 1990 a závěrečná Chaos prý pochází z dema Interchaosfunus ze stejného roku. Ty vole chlapi, tohle vám nežeru! Ale po vyslechnutí "šišloCD" už jim asi věřím všechno. Vzdávám se a bezpodmínečně kapituluju. A hustý jsou děkovačky, viz. malá ukázka - cit: "Zdravíme: Vlka, Bůh (nazdar!)..." Bez komentáře. Ne, už ne, prosím!!! Ale jo - hned jsem si to pustil znovu, to je prostě droga...ehm sorry - je to Maglais. Takže než si to koupíte, uděláme si malou sumarizaci tohoto díla slovy samotných tvůrců (viz. booklet): "Hudba - primitívní, Texty - trapné, Produkce - špatná, Obal - divný, Logo - strašidelné, Distribuce - chaostická, Aranže - žádné, Foto - archiv, Hosté - nepřišli..." Co dodat? Vivat Alfík & Vincek!!! (P.S. - škoda, že tomu zpěvu není tolik rozumět, to by chtělo víc vytáhnout dopředu...takže příště zamakat na zvuku!)
ŠotouŠ 4,5 (Nemůžu si pomoct!!! Seru Maggi v kostkách! Dal bych 7, ale...)

Bohouš Němec - BigBENG! :Snímek nese podtitul Postpubertal Chaotic Galymatiash, což vysvětluje prakticky vše. Dvojice Maestro Vincent Abastafidli - kytarové a basové řádění a Jeho svátost Alfius Diabolicus - bubnové běsnění, mnoho povyku pro nic, natočila na aktuální disk dvaatřicet skladeb. Pokud se těm dvěma týpkům dá věřit, pak tři písně pocházejí z roku 1990, přičemž Chaos se již nacházela na snímku Interchaosfunus. Pánové hrají veselý grind core za účelem potrápení sousedky (nahráno takhle jednou po obědě v D.E.A.T.H. sound studiu, zmástrováno v Humus sound studiu). Humorné texty, veselé názvy skladeb, mnoho vtipných itrodukcí a vůbes ne tupá hudba, to je Maglais. A teď bych rád ocitoval několik slovíček z bookletu: Hudba: primitivní, texty: trapné, obal: divný, logo: strašidelné, distribuce: chaotická, aranže: žádné, hosté: nepřišli. Uznejte sami, není to veselá dvojka?

Krtek - Cassiopeia 'zine #3 : Toto CD vychází u příležitosti 10-ti (?) let údajného trvání MAGLAISu. Co se týká materiálu - jedná se o hard core / death / grindcoreové běsnění. Úchyláci MAGLAIS zřejmě sami sebe neberou příliš vážně a to je dobře, neboť jejich není nikterak složitá ani objevitelská, natož pak originální. Při poslechu tohoto CD se každému vybaví jména jako O.L.D., SORE THROAD (Sore Throath - pozn. red.) nebo NUCLEAR DEATH. Prostě kluci se drží starých osvědčených postupů a tím nemůžou celkem nic zkazit ( pořád lepší než takové hnusy, jaké vytváří MORTICIAN ). Dnešní posluchač se asi nejvíce pobaví intry, kterých je na celém materiálu osm, ale ani skladby jako "Reklama", "Chaos" nebo "Z harmonie zle mi je" se nedají považovat za regulérní songy. Škoda, že v bookletu chybí texty. Podle názvů skladeb by to mohla být docela sranda ( "Bible ble", "Kakaový démon Emil", "666 zubních kartáčků" nebo "Řehořova řitní řehole" ). Jestli šlo klukům o príma zábavu, tak tímto jim sděluji, že já jsem se fuck bavil ( méně však už má drahá 1 ). A tobě milý čtenáři vzkazuji: "Je ti na nic z celého světa? Kup si MAGLAIS! Doporučuje pět ze čtyř politiků."

Jirka "S666" Sedláček - PAYO magazine #11 : Hudba -primitívní, texty - trapné, produkce - špatná, obal -divný, logo - strašidelné, distribuce - chaotická, aranže - žádné, hosté - nepřišli. Takto charakterizuje toto chlapecké duo svoje nové demo (díky pokroku v technologiích již v placatém formátu), které obsahuje 32 kompozic vvčetně 8mi typicky grindových inter. Již z úvodu je patrná jistá dávka nadsázky i to, že hoši neberou hudbu moc vážně a že jim jde spíše o vyřádění se a pokud se to bude někomu líbit, tím lépe. Sousedi v okolí zkušebny je asi tuze moc rádi nemají, nicméně ctitelé old school grindu si určitě tento cirkulárkový kotouček zamilují. I přes velice humorný pohled na věc je patrné, žese nejedná o tupá hovada a neumětely, kteří se místo hry na nástroje zabývají u piva vymýšlením hyperúchylných názvů kompozic, spoléhajíc na to, že v grindu stačí jen tak něco zašmrdlat s tím, že když jsou rychlý bicí, nikdo nic nepozná. Na obou "muzikantech" je slyšet, že se své hudbě věnují již delší dobu (demo vychází k desátému výročí skupiny) a že ctí staré kořeny. Vedle úchylných inter se můžete těšit na porci grind/core s hlubokým soundem guitár, místy na melodické vložky, dobře zahrané bicí a vokál co k tomu všemu patří.
S666 - 6,5 z 10

Deather - IN DEED HELL 'zine #15 : Tento disk mi dal skutečně zabrat! Je to legrace, nebo to chlapi myslí skutečně vážně? MAGLAIS to je příhodný název! Názvy skladeb jako je například "Kakaový démon Emil", "Hej Rup Chaos", "Měl jsem rád přírodovědu", "Řehořova řitní řehole" atd, atd... Člověk si udělá nějaký obrázek. Pak jsem se podíval kdo to vydal, kroutil jsem hlavou... Kde to nahrávali? Prý "v neděli po obědě, za účelem opětné likvidace sousedky hlukem", hehe. Skutečně jsem se pobavil a tak jsem čekal nějaký ukydaný, naprosto úchylácký grind. Spletl jsem se! MAGLAIS zase není tak špatný, na to co jsem čekal. Zvukově, možná, že kdyby to nahrávali v sobotu hned po snídani do nedělní večeře, výsledek by byl lepší, protože jednotlivé nástroje nejsou příliš výrazné, zatímco vokál, myslím tím ten hrubý vokál, ten je pozoruhodný. Snad ani sám Satan takový démonický vokál nemá a tak soudím, že Jeho svátost Alfius Diabolicus použil harmonizér hlasu. Abych byl upřímný je mi to jedno, protože se mi to líbí. Ani po hudební stránce, nejsou na tom tak špatně i když jde především o jednoduchou rachotinu se smyslem zábavy a určité patřičné ironie, vlastně na cokoli! Docela rád bych je slyšel v lepším studiu, za lepší produkce, o deset minut méně, myslím, že by byli schopni nahrát schopnou deathmetalovou fošnu, no jó, jenže o to jim šlo, udělat si prdel za každou cenu!
3 body ze 6

Herdron - PAŘÁT 'zine #4 : To je mi nátlap! SHISHLUMASHTHUK (schválně si to přečtěte párkrát po sobě) je vydán k desetiletému výročí kapely. Já o jejich existenci pomalu ani nevěděl. jen si pamatuji, že chvíli předtím, než Vincent CD poslal, jsme jen tak náhodou s přáteli zajeli na i-netovou stránku kapely (vřele doporučuji!) a křehnili jsme se jak bejci. Báječný komiks, Šišky s mákem records...(haha).. Krom Vincenta ( celým jménem Maestro Vincent Abastafidli), jenž obsluhuje tenké a tlusté dráty, se na nahrávce podílí také Alfius Diabolicus ( bubnové běsnění, mnoho povyku pro nic ). Jak je konstatováno v bookletu - hosté nepřišli. Sami muzikanti svůj styl označují jako "postpubertal chaotic galymatiash". Ze všech předešlých slov jste jistě ucítili humorný nadhled obou protagonistů. Když si pak přečtete názvy songů, je to pořádné polechtání bránice... Ono už první oční zarytí na obal dává rázný prostor ke spekulacím. Čtyři pajduláci polití asfaltem (haha)... Spíš nějací ufouni v záři neočekávaného výbuchu Černobylu... K tomu obrázku by se docela dobře hodil název celého CD "Ztraceni ve smogové inverzi" (chechééé). V drážkách disku je zataveno dvaatřicet drážek, převážně v grindovém županu.Eh...vzal sem to kurevsky hopem, jelikož některé věcičky (převážně xx-vteřinová intra - celkem osm) se regulérními nazývat nedají. Vlastně, má smysl u MAGLAIS poukazovat na nějakou regulérnost? Hlavně si nezapomeňte osolit intro pod číslem čtrnáct, tj. rozhovor nějakých dvou týpků, kde se praví: "Ty zasranej feťáckej hajzle. Já minulý týden sedmkrát šukal, já bych ti natrhl tu tvojí černou prdel (haha)". Jen mne mrzí nepříliš kvalitní zvuk, který se odráží především ve zpěvu (kanálním chrapotu). Je to prostě svižně-skočná, nepříliš složitá music, zato nápaditá, rachotící, epilepticko-záchvatová... a už nevím co všechno. Je to prostě Maglais.
4,5 bodu ze 6

Co říká Dr. Alois Šperhák dema Maglaisníků ? :

Shishlumashthuk (Postpubertal Chaostic Galymatiash) 2000 - tak zní celý název nového, dlouho očekávaného dema maglaisníků, na který jsme si museli počkat celých pět let.Demo vychází u firmy ŠIŠKY S MÁKEM records a v exkluzívní licenci ho vydává i DUNATO records (005CD).Otevírá ho již tradičně intro, po kterém následuje brutální téměř noiseový nástup skladby Šílený Účetní s perfektní atmosférickou vložkou.Ještě ani nedozní úvodní věc a už následuje další rychlá věc, znovu nahraná a vylepšená skladba Bible Ble, která poprvé vyšla na minulém demu Musical Nothing. Další dvě věci jsou rovněž znovu nahrané a upravené (nutno podotknout, že k lepšímu).První z nich je Hej Rup Chaos, skladba která nepotřebuje komentář a druhá je letitý hit maglaisníků Kakaový Démon Emil - více než dvěstěčtyřsekundová death metalová kompozice.Po, na thrashových základech postavené skladbě S Šaškem Nejsou Žerty, se mihne 18ti sekundová věc Broučkova Fantasmagorie, která se poprvé objevila na demu Butchering Cannibalism.Za ní je Reklama(!?) a blok rychlých sypaček Decay Of The Saky Paky, 666 Zubních Kartáčků, Maggibabyjagy a šlapavé Hoří. Jedna z mála dochovaných fotografií maglaisu, 16 kB Dalšími kousky jsou zajímavá Sebevyzvracení a dvě znovu nahrané Fuckcionáři, pomalá , téměř doomová Satan Vicst Etud a další superhit Lidořravý Kanibal, mezi kterými vás vyděsí ultrachaotická Z Harmonie Zle Mi Je a grindující Držte Huby!Po nich je zde 8mi sekundová Měl Jsem Rád Přírodovědu ,skvělá grindová Brutal Story a nejdelší skladby z dema, čtyř minutová Řehořova Řitní Řehole.Po titulní skladbě je zde ještě závěrečná lahůdka Balada O Tom Jak Není Vhodné Stavět Domky Nevědomky Pod Záhonky, kterou už známe z dema Musical Nothing , instrumentální The Konec a bonus z dema z roku 1990 Interchaosfunus šílenost Chaos.Co se týče instrumentální stránky je zde opravdu znát pětiletá pauza.Je vidět, že maglaisníci pilně cvičili.A to co vyvádí Alfi se svými hlasivkami se dá jen těžko popsat.Chvíli se pohybuje ve svých oblíbených výškách, ve kterých jeho skřek nemá konkurenci, aby se po chvíli ponořil do toho nejbrutálnějšího chropotu.Brutální sound dema jen celý tento výkon podporuje,myslím, že maglaisníci vyrazili z D.E.A.T.H. sound studia maximum.Nezbývá mi nic jiného, než vám celé, více než čtyřicetiminutové dílko vřele doporučit a popřát vám kvalitní a střeva trhající poslech.

How Two Make Grindchaos – Jak Dva Dělali Grindchaos 92 - To je název 4minutového dema či spíše mini dema dvojice MAGLAIS s 11 šílenými skladbami.Vím že je těžké obhajovat kapelu o které pár lidí říká,že už nehraje muziku,ale vytváří hluk.Však je taky tohle demo opravdu záležitost jen pro ty nejzatvrzelejší chaosmeny a extrémisty.Projevy zpěváka a bubenisty v jedné osobě Alfiho,který by snad nejradši všechny ohlušila jeho chrčícího kolegy Vincenta jsou opravdu nevídané.Už od první skladby SUFFOCATION BY THE DUMPLING (Udušení knedlíkem) vám začne běhat mráz po zádech a myši ve vašem domě začnou zběsile balit kufry.Myslím,že po čtyřech minutách poslechu bude váš organismus trochu vyčerpaný,protože ani zbývající věci jako PERM OF VOMITED BOWELS (Trvalá ondulace vyblitých střev) nebo AGREEABLE DEFECATION (Příjemné vyprázdnění střev) nezůstávají pozadu.Jen se mihne melodie,už následuje další brutální chaotický nářez.Skladby vesměs balancují na hranici chaosu a ultrachaosu,ovšem je zde možno postřehnout i prvky grindu či deathu.Myslím,že by toto demo nemělo chybět v chaostéce žádného chaosmana.

V březnu 1992 vyšlo demo Monstrózní Demagogie - není sice tak chaotické jako předešlé demo,ale je o poznání propracovanější.Originální intro i stylový zpěv dělají z tohoto počinu opravdový skvost v oblasti grindchaosu. Obsahuje takové bomby jako ČERVI, FUCKCIONÁŘI ANEB Z.O.J. , TOTALHLAD a mnohé další.Na necelých 35 minutách se skví 39 songů.V hudbě samotné je jasně zřejmý posun od chaotické podoby více ke grindu a deathu.Skladby jsou delší a technicky náročnější,aniž by ovšem ztrácely svojí brutalitu.


Navigace:
Mp3 ke stažení