logo
Dne 18.10.2001 ve věku 17-ti let tragicky zahynul náš nový nadějný baskytarista Vašek Klíma (R.I.P.). Chod kapely je tímto na dobu neurčitou přerušen. Pokud dáme opět sestavu dohromady, ihned to na tomto místě oznámíme.

Diskografie:

CD cover
Download:   
The Lament:
2000, 15:33, Dunato 003CD

1. Enter Confusion (3:01)
2. Street (3:50)
3. Vlkodlak (3:01)
4. The Cult (4:02)
5. Outro (1:39)

Recenze alba The Lament

Historie:

Skupina vznikla někdy v roce 1997, kdy se čtyři šílenci Ondra - bicí , Děkan - kytara , Pavel - kytara a Manet - basa rozhodli ovlivněni death metalem, že založí skupinu. Rozbili tedy prasátka, nakoupili nástroje a jali se tvořit. V úplném začátku se jmenovali Ogurjec, brzy se však přejmenovali na Morator. Začátky byly těžké jako u každé začínající skupiny ,nešlo jen o potíže instrumentální. Brzy je opouští kytarista Pavel. Zbytek skupiny se však nevzdává a pracuje na sobě dál, což se na jaře roku 1998 vyplácí, protože si nadějné formace všímá kytarista grindujícího dua Maglais Maestro Vincent Abastafidli, který zanedlouho posiluje jejich řady a se kterým se do tvorby Moratoru dostává jistého řádu a jejich styl nabývá určitých jasnějších obrysů. V tomto složení si odbývají své debutní živé vystoupení na malé soukromé akci před asi čtyřiceti fans.

Poté následuje pro slibně se rozjíždějící Morator další rána. Odchází basák Manet. Zbývající trio se musí odhodlat k radikálnímu řešení. Děkan prodává kytaru a chápe se s bravurností sobě vlastní baskytary. Další problém spočívá v tom, že kapele chybí podstatná věc - dobrý zpěvák. Toho se skupina, nyní již přejmenovaná na Enter Confusion snaží na jaře 1999 najít v nově příchozím začínajícím zpěvákovi Tomášovi, jehož hlas je posazen spíše ve výškách. Ten kapele příliš nesedí. Avšak větší problém činí zpěvákova synchronizace se zbytkem kapely.

Následují další vystoupení na malých soukromých akcích spolu s místními stars Zodiac, grindery Maglais a šíleným projektem maglaisníků Rozmarýnek.Právě v Rozmarýnku objevují Enter Confusion skrytý talent. Majitele jednoho z nejbrutálnějších přibyslavských vokálů Baziho, kterého se po několika zkouškách podařilo kapele získat na svoji stranu a který na sklonku roku 1999 natrvalo v sestavě nahrazuje Tomáše. Spolu s ním dochází i k výměně česky zpívaných textů za angličtinu u drtivé většiny skladeb.

Na jaře roku 2000 vydávají Enter Confusion svoje první čtyřpísňové demo s názvem The Lament. Na demu jsou použity automatické bicí a klávesové nástroje. Na živo však čtveřice vystupuje výhradně s klasickými bicími obsluhovanými Ondrou a klávesové nástroje kapela při svých živých vystoupeních nepoužívá vůbec(zatím), neboť stále shání klávesist(k)u, ale i druhého kytaristu. Koncem srpna nahrazuje Děkana na postu baskytaristy nadějný Vašek Klíma a kapela dál pilně zkouší.
18.10. 2001 je nejčernější den v historii Enter Confusion. Vašek Klíma tragicky zahynul a kapela přerušuje svojí činnost na dobu neurčitou.


Mp3 ke stažení
Sestava:
  • Bazi DeLuxe - "zpěv"
  • Ondra - bicí
  • maestro Vincent Abastafidli - kytara
  • Děkan - basa
Fotografie:
ec1_small.jpg, 6 kB
ec2_small.jpg, 6 kB
ec3_small.jpg, 7 kB
ec4_small.jpg, 6 kB
ec5_small.jpg, 6 kB
ec_live_small.jpg, 6 kB