logo

Historie:

Činnost Maglaisu je v současné době pozastavena!
Maglais - pojem v oblasti grind / noiseové muziky. Jen málo který chaosmen a opravdový maglaisník nezná dnes již legendární skladby jako Chaos, Lidožravý kanibal, Bible - ble či Zeleninové lečo. Vznik skupiny se datuje už od června roku 1990, kdy se Alfi s Vincentem rozhodli založit kapelu. Nedbajíc takových detailních problémů , jako že nemají nástroje a ani neumějí na nic hrát, mlátili pod dojmem melodie do plechovek a pixly od superlexu. Obal alba Shishlumashthuk Z tohoto období jejich kariéry se dochovalo několik sice nekvalitních (jak by také kvalitních, když byly pořízeny na magneťáku od vietnamců), ale dnes již raritních záznamů a ještě menší množství fotografií. Brzy však dvojice pochopila, že tudy cesta nevede. Začali tedy postupně investovat do nástrojů. Alfi koupil bicí a Vincent kytaru a basu. Z této další etapy vývoje skupiny pocházejí první oficiální demonahrávky. Na začátku roku 1992 vychází Monstrózní Demagogie a brzy po něm mini demo How Two Make Grindchaos.

Následuje pauza způsobená mimo jiné i základní vojenskou službou obou členů a v březnu 1994 vychází další demo Butchering Cannibalism. To už se Maglaisníci stávají nejprodávanější kapelou místní undergroundové vydavatelské firmičky Dunato records, která má pod patronací všechny kapely presentované na těchto stránkách. Po úspěšném demu Butchering Cannibalism vychází v roce 1995 ještě úspěšnější Musical Nothing. Po pětileté odmlce se na konci roku 2000 maglaisníci znenadání vtrhli na scénu s novým demosnímkem s prapodivným názvem Shishlumashthuk (postpubertal Chaotic Galymatiash). Demo obsahuje 32 skladeb a jeho délka je necelých 43 minut, což nasvědčuje mnohému, co od dema lze očekávat.

Sestava:

Kapela funguje od počátku v nezměněné sestavě:

Maestro VINCENT ABASTAFIDLI - kytarové a basové řádění
Jeho svátost ALFIus DIABOLICUS - bubnové běsnění,mnoho povyku pro nic

Z čehož vyplývá, že se u Maglaisu jedná pouze o jakýsi studiový projekt a že naživo lze Maglaisníky spatřit jen velice zřídka na malých soukromých akcích, kde je zajímavé sledovat jaký hluk mohou vytvořit dva lidé.

Fotografie Maglaisníků, 17 kB Zleva:
Alfi - zpěv, bicí, pyrotechnické výkřiky a různá chaosová rámusidla
Arnošt Mošt - producent
Vincent - kytary,basa,chrčení a různá chaosová rámusidla
Venca Cancour - šumový poradce

Diskografie:

CD cover Shishlumashthuk (Postpubertal chaostic galymatiash)
1991 -1992, 37:04 / 50 skladed, Dunato 005CD
Vydává DUNATO records 005CD na základě exkluzívní licence firmy Šišky s mákem records
Download:
   
CD cover Musical Nothing / Butchering Cannibalism
1993 - 1995, 60:56 / 62 skladeb, (Digitální remastering), Dunato 002CD

Obal CD (přední, zadní)
Download:
 
CD cover How Two Make Grindchaos / Monstrózní Demagogie
1992, 37:04 / 50 skladeb, (Digitální remastering), Dunato 001CD

Obal CD (přední, zadní)
Download:
 

Navigace:
Mp3 ke stažení