logo

Napsali o Enter Confusion:

www.deadpedestrian.com

Autoři této britské metalové stránky si nás zařadili mezi doporučované kapely a Vincent poskytl jim poskytl rozhovor.

Metal Breath 'zine 1/2000 (č. 44)

( metalbreath@volny.cz ; www.volny.cz/metalbreath )

Pětitrackový promáček, který pravděpodobně vyšel jako CD-R, nám byl předložen ve formě pásku s barevnou obálkou, ale bez jakýchkoliv dalších informací. Nevím tedy, kolikátý je to zásek ve tvorbě skupiny a protože jsem tuto až dosud neslyšel, zhodnotím ji právě jen z letošního proma. To otevře nepsané intérko, po němž drapne "titulní" a zároveň nejpovedenější skladba počinu. V ní vedle sypaček a opravdu drtícího refrénu objevíme zjemnění a melodie. Enter Confusion provozují death metal s náladovými blackovými prvky a k tomu všemu využívají navíc jak klávesy, tak automatický buben. A nutno podotknout, že obě tyto složky hudby jsou na dobré úrovni.V pořadí druhá vc "Street" je oproti úvodní "Enter Confusion" (zapamatujte si ten název) melodičtější a volnější a třetí kousek "Vlkodlak" je zase z trochu jiného těsta. Oproti všem ostatním zní lehce archaicky, což je možné přičítat v něm užitému českému zpěvu, kterému je v závěrečné etapě celkem rozumět.Čtvrtá písnička "The Cult" je chytlavá věcička postavená na rytmu, kytarové vyhrávce a klávesách. Kromě toho při ní dojde na změnu zvuku, neboť je sejmuta "live". V podstatě průměrný dobrý sound tak vystřídá stále uspokojivý živý zvuk ( a kapelu rozšíří živý bubeník). Vše uzavře "Outro", odchod, který je oproti úvodnímu zvířeckému nástupu pozvolný a rovněž tak příjemný. Dobrá, velmi dobrá demonstrativní sbírka (alespoň skrze pohled člověka "zpátečnicky" vzhlížejícího ke starým skupinám a nahrávkám s žánrem o který tu jde).
3,5 z 5

In Deed Hell 'zine č.12

( indeedhell@seznam.cz )

Další kapela o které zhola nic nevím. Jejich produkce mi připomíná holandskou nebo anglickou. Možná je to zvukem, protože s podobným jsem se u nás ještě nesetkal a to jsem toho už slyšel mraky. Tím zase nechci říct, že mají zvuk nějak suprový, zdá se mi poněkud zahuhlaný a tím tedy málo čitelný. Je to škoda, protože jejich melodický death metal za doprovodu klidných kláves mi docela šmakuje, i když tu a tam navštíví thrash zónu. Taky je škoda, že 4 skladby jsou přece jenom trochu podobné. Celé demo pak uzavírá outro. Myslím, že je tady cítit snaha o vytvoření nahrávky, která by vybočovala od standartu. Objevíte tady nové prvky, i když převládají ty již zaběhlé, které jsou pouze jinak zkomponované. V každé skladbě je něco co vás zaujme a demo nepostrádá energii. Není špatné a jsem si jist, že když kluci půjdou stejnou cestou, věřím, že vytvoří ještě zajímavější matroš. Snad je vyprovokuji a naseru. Bylo by to dobře, protože si myslím, že na to mají, jen nepolevit!
Deather 2,5 z 5

Radek - Napalmed

( napalmed@volny.cz ; www.incipitum.sk )

Jen Několik minut hrací doby mi dalo okusit, že atmo-black, sympho-doom a jiná mnou nemilovaná "umělecká hovna", nemají ani zbla tvrdosti a syrovosti jako Enter Confusion. Srovnávám možná nesrovnatelné, leč nálady kláves vzkvétající nad hrubě zoranými lány, mi dávají naslouchat objevu hudební scény. A pak, že se nedá dělat líbivá muzika surově, až nestydatě hrubě. Už jsem myslel, že v mých útrobách vztah k "metalové muzice" zemřel a shnil. Díky Vám hoši se opět vzpamatoval. Za to Vás budu velebit!

<Zpět

Mp3 ke stažení
Sestava:
  • Bazi DeLuxe - "zpěv"
  • Ondra - bicí
  • maestro Vincent Abastafidli - kytara
  • Děkan - basa
Fotografie:
ec1_small.jpg, 6 kB
ec2_small.jpg, 6 kB
ec3_small.jpg, 7 kB
ec4_small.jpg, 6 kB
ec5_small.jpg, 6 kB
ec_live_small.jpg, 6 kB